Piparkakkuja matcha-suklaalla
Jouluinen, pĂ€hkinĂ€inen, vihreĂ€llĂ€ lasitettu đđ«
NÀmÀ pehmeÀt ja mehevÀt piparkakut ovat kaikkea muuta kuin tavallisia. Hieno appelsiinin tuoksu, makea aprikoosi, miedot mausteet ja kuorrute HEALTHBARK Matcha-suklaaTÀmÀ on adventtia moderniin tyyliin.

đ Resepti yhdellĂ€ silmĂ€yksellĂ€
| Merkmal | Details |
|---|---|
| Gericht | Lebkuchen, WeihnachtsgebÀck, Kekse |
| Kategorie | Vegan, Matcha, Winter, Backen |
| KĂŒche | Festlich, modern |
| Zubereitung | ca. 20 Minuten |
| Backzeit | 15-17 Minuten |
| Gesamtzeit | ca. 45 Minuten |
| Portionen | ca. 18 StĂŒck |
| Level | Easy |
| Kalorien | ca. 160 kcal |

đĄ VinkkejĂ€ ja niksejĂ€
Kann ich die Lebkuchen auch ohne Schokolade machen?
Wie bewahre ich die Lebkuchen am besten auf?
Welche Schokolade soll ich fĂŒr die Glasur nehmen?
Kann ich die Aprikosen weglassen?
Wie werden die Lebkuchen besonders saftig?
đ NĂ€hrwerte pro StĂŒck (ca.)
| NĂ€hrwert | Menge pro StĂŒck |
|---|---|
| Kalorien | 160 kcal |
| Fett | 10 g |
| Kohlenhydrate | 12 g |
| EiweiĂ | 3 g |
-
Vegaani
-
Gluteeniton
kun kÀytÀt gluteenittomia jauhoja
-
TĂ€ydellinen tietoisiin hetkiin
Osta matchaa:
LisÀÀ matcha-reseptejÀ
-
Gluteeniton kanelipulla Matcha-kaurahiutaleilla
Kaneli kohtaa matchan: pehmeÀÀ, makeaa ja uunilĂ€mmintĂ€ đđ„ NĂ€mĂ€ kaurapuuroiset kanelirullat ovat tĂ€ydellinen aamiainen kaikille, jotka rakastavat kanelipullia â mutta gluteenittomia, stressittömiĂ€ ja erityisen matcha-tunnelmalla varustettuja. SisĂ€ltĂ€ mehukkaita, ulkopuolelta kevyesti...
-
JÀÀtelö Matcha Latte
Raikasta, elvyttĂ€vÀÀ, yksinkertaisesti superherkullista â Iced Matcha Latte on tĂ€ydellinen juoma kuumiin pĂ€iviin! TĂ€ssĂ€ ohjeessa nĂ€ytĂ€mme sinulle, kuinka voit helposti sekoittaa sen itse: kermaisen maidon, hienosti vaahdotetun matchan ja miellyttĂ€vĂ€n...
-
Matcha Martini â Neitsyt & alkoholiversio đž
Olipa kyseessÀ sitten alkoholiton tai potkuinen Matcha Martinimme, se on tÀydellinen juoma tyylikkÀille matchan ystÀville. Kermainen, vihreÀ, elegantti!

