Работата с леденото лате
Печено, кремообразно и успокояващо: Това ледено лате Ходжича внася топлите, леко шоколадови нотки на нашия печен японски зелен чай в освежаваща лятна напитка – идеална за спокойни следобеди.
Печено, кремообразно и успокояващо: Това ледено лате Ходжича внася топлите, леко шоколадови нотки на нашия печен японски зелен чай в освежаваща лятна напитка – идеална за спокойни следобеди.
Ходжича е по-нежната алтернатива на мача – със значително по-малко кофеин и приятен ядково-карамелен аромат. В комбинация със студено, кремообразно растително мляко, то създава ледено лате, което е едновременно успокояващо и освежаващо. Лесно за приготвяне, с невероятно богат вкус – и идеално за вашата малка почивка.

🔍 Рецептата с един поглед
| Черта | Подробности |
|---|---|
| Цел | Hojicha Iced Latte |
| категория | Vegan, Hojicha, Getränk |
| Кухня | Iced Latte, Sommerdrink, Hojicha Latte, Rösttee-Drink |
| подготовка | 10 Minuten |
| Общо време | 2 Minuten |
| порции | 2 Gläser |
| калории | 80 bis 130 |

💡 Съвети и трикове
Was ist Hojicha genau?
Wie unterscheidet sich Hojicha von Matcha?
Wann trinkt man Hojicha am besten?
Kann ich Hojicha auch heiß trinken?
📊 Nährwerte pro Portion (ca.) / abhängig von Milchwahl:
| Хранителна стойност | Количество на порция |
|---|---|
| калории | 80 bis 130 |
| Мазнини | 2–5 g |
| въглехидрати | 8–15 g |
| протеин | 1–3 g |
| Диетични фибри | 0.5–1 g |
-
Веган
-
Без глутен
при използване на безглутеново брашно
-
Идеално за съзнателни моменти
Купете мача:
Още рецепти с мача
-
Безглутенова канелена ролка Матча печени овесени ядки
Канела среща мача: мека, сладка и топла като във фурна 💚🍥 Тези печени овесени ядки с канела са перфектната закуска за всеки, който обича канелени ролца - но без глутен,...
-
Студено Matcha Latte
Освежаващ, енергизиращ, просто супер вкусен – Айс Матча Латето е перфектната напитка за горещите дни! В това ръководство ще ти покажем как лесно да го приготвиш сам: с кремообразно мляко,...
-
Мача Мартини – Версия Virgin & Boozy 🍸
Независимо дали е безалкохолно или с пикантен вкус, нашето Мача Мартини е перфектната напитка за любителите на мача със стил. Кремообразно, зелено, елегантно!

